Henna tetování

Tetování pomocí henny se stává v posledních letech velmi populárním. Jednak z důvodu, že se nejdná o permanentní tetování, ale také proto, že je mnohem levnější. Henna je tropický keř, který roste v suchých oblastech. Henna obsahuje velké množství pigmentu, který je základním úspěchem při nanášení tetování. Barva na kůži vydrží nejvíce jeden měsíc. Jedná se tedy o velmi dobrou metodu, jak si vyzkoušet tetování. Pokud Vás to jednoduše přejde, henna se asi za jeden měsíc vymyje a následně nejde nic poznat. Henna mimo to, že se využívá na časově omezená tetování, chladivě účinkuje na kůži, posiluje vlasy a také zachyvuje UV záření.

Proto nebudete pod hennou opálení. Hennou jde udělat prakticky každý motiv, ale nejvyhledávanější jsou květinové motivy s jemnými linkami, motivy pávů, geometrické obrazce, květinové motivy a také arabesky nebo-li arabské motivy.

Henny je samozřejmě více druhů. Mezi základní řadíme červený henna pudr, hnědý henna pudr, černý henna pudr, rostlinný a neutrální pudr a také henna pastu. Většina lidí navštíví profesionální studio, kde si nechá vybrané motivy aplikovat a zaplatí si za ně. Samozřejmě si můžete hennu koupit a zkusit si obrázek namalovat sami. Musíte však počítat s tím, že malování vyžaduje zručnost, kterou získáte až po několika pokusech.

První obrázek tedy nemusí vypadat přesně podle Vašich představ. Henna se používá také na barvení očí, rtů a dalších částí těla. Zde se však jedná hlavně o dámské záležitosti.

Komentáře jsou uzavřeny.